אנשים רבים חווים בתקופות שונות בחייהם עצב, דכדוך ותשישות רגשית המלווים לא פעם בשינויי התנהגות ובתסמינים פיזיים. איך נדע להבדיל בין עצב חולף לדיכאון עמוק ואיך ניתן להתגבר על השניים בדרכים הכי טבעיות? הכול בכתבה הבאה!

כיום, דיכאון קליני הוא אחד מהבעיות הנפוצות בעולם, אשר רבים נוטים לבלבל עם עצב חולף או אפילו עם אדישות ועצלנות. אך בפעול, דיכאון הוא מצב נפשי קשה הגורם לירידה משמעותית בתפקוד היום-יומי והוא בדרך כלל מלווה בתסמינים רגשיים, בשינויים התנהגותיים וגם בתסמינים פיזיים, המושפעים ממצבנו הרגשי. מדובר ברגשות שליליים כמו תחושות אשם, עצב קודר, חוסר שקט פנימי או תשישות מנטלית המופיעים לאורך זמן ומביאים עמם כאבי ראש, כאבי בטן, כאבי גב, כאבים בחזה, הפרעות שינה, חוסר ריכוז, האטה מוטורית, עייפות, אובדן אנרגיה ושינויים קיצוניים במשקל לשני הכיוונים.

אחד הסימנים המובהקים של דיכאון הוא תחושת הריקנות- ההרגשה הזאת שאין כבר טעם לשום דבר בחיים ואפילו הדברים שבדרך כלל מביאים עונג, שמחה וסקרנות לאדם החווה דיכאון- הופכים לחסרי משמעות לחלוטין. הוא איננו מבין בדיוק למה כלום כבר לא מרגש אותו וכתוצאה מכך, הוא גם יחוש תסכול גדול וחוסר אונים. כל אלו הם רגשות והתנהגויות המשתקפים בכל תחומי החיים- משפחה, עבודה, זוגיות, חברה ופנאי ואם המצב יחמיר חלילה תוכלו להבחין גם בהזנחה עצמית, בירידה בערך העצמי, במחשבות אובדניות ואפילו בניסיונות התאבדות לא עלינו.

אז כפי שניתן לראות הסימנים רבים ולא תמיד הם יופיעו בכל אדם באותה הצורה. אז איך בכל זאת תדעו אם האדם שמולכם בדיכאון? דיכאון הוא מצב נפשי עם דרגות חומרה שונות. החל מדיכאון קל המתאפיין בעצב ובירידה בעניין בדברים שקודם לכן שמחו או סקרנו את אותו אדם- אבל לא ברמה אבסולוטית ולא ברמה שבה התפקוד בחיי היום יום שלו יפגע. לעומת זאת, דיכאון חמור, הוא מצב בו האדם שמולכם חווה בצורה ברורה ובולטת את הקשיים התפקודיים עליהם דיברנו.

איך מתגברים על העצב והדיכאון בדרכים טבעיות? עם תוספי תזונה טבעיים המרימים את מצב הרוח.

Saffrox - תוסף החדשני המבוסס על תמציות זעפרן, כורכום, נגזרת של חומצה פולית, מגנזיום ו-ויטמין B- ה-מרכיבים היעילים ביותר- המעלים את רמות הסרוטונין והדופמין בדם ומקפצים את המצב הרוח. לרכישת תוסף תזונה היכנסו »»